
Suomen Vetylaakso rakentaa uutta tulevaisuutta
Yhdistys hakee parhaillaan toimitusjohtajaa.

Kasvua menestymällä julkisissa kilpailutuksissa –tapahtumassa kuulet, miksi yrityksesi kannattaa osallistua julkisiin kilpailutuksiin ja mitä asioita tulee huomioida tarjouksen jättämisessä.
Tilaisuudessa kuulet myös syksyllä 2026 alkavasta julkisten hankintojen valmennuksesta, jonka tavoitteena on perehdyttää yritykset julkisten hankintojen maailmaan ja valmentaa osallistujia menestymään julkisissa kilpailutuksissa.
Tilaisuuden alussa on kahvitarjoilu.
Tapahtuma on maksuton, mutta edellyttää ilmoittautumisen.
Tapahtuman järjestää Etelä-Karjalan Liiton rahoittama Kilpailutus julkisissa hankinnoissa Etelä-Karjalan alueella, erityisesti Imatran seutukunnalla -hanke, jonka tavoitteena on lisätä hankintaosaamista ja kokonaisvaltaista hankintamenettelyn ymmärrystä kohdealueensa yrityksissä.
Projektipäällikkö
Tiia Puolakka
tiia.puolakka@lab.fi
p. 050 533 9793
LAB ammattikorkeakoulu

Yhdistys hakee parhaillaan toimitusjohtajaa.

Kasvun Rakentajien taustalla on KEHYn ja Lappeenrannan kaupungin Wirma yrityspalveluiden lisäksi myös pohjoismainen pääomasijoittaja, Innovestor Oy.

Vuoksenniskan koululaisille tuli Uskalla Yrittää -aluetapahtumasta palkinnot Paras tuote-, Paras palvelu- ja Paras myyntipuhe-kategorioista.

Tavoitteena on rakentaa Suomesta merkittävä uusiutuvan energian ja siihen pohjautuvien jalosteiden tuottaja koko Euroopan mittakaavassa. Yhdistys herättää alueen toimijoita tarttumaan tilaisuuteen ja toimii edunvalvojana.