
KEHY sijoittaa Imatran seudun kuntien puolesta Etelä-Karjalan pääomasijoitusrahastoon
Sijoitus olisi 150 000 euroa.

Tule mukaan inspiroivaan messutapahtumaan, jossa voit verkostoitua, löytää uusia mahdollisuuksia ja saada uutta potkua työnhakuun! Paikalla on alueen työnantajia, oppilaitoksia, rekryfirmoja, työllisyysalueen asiantuntijoita sekä kolmannen sektorin toimijoita, jotka esittelevät toimintaansa omilla ständeillään.
Teemana on positiivisuus, ratkaisut ja luottamus tulevaisuuteen.
Päivän aikana on luvassa inspiroivia puheenvuoroja ja ohjelmaa. Keynote puhujana on Arman Alizad ja juontajana Pirja Arponen.
Kahvitarjoilu.
Ilmoittaudu esittelijäksi alla olevan linkin kautta viimeistään 19.6.2026
Ilmoittaudu esittelijäksi tästä
Esittelijöiksi ovat jo ilmoittautuneet:
Tapahtuman järjestää Imatran kaupungin työllisyyspalveluiden Polku uuteen -POLTE-hanke. Hanke on Euroopan unionin osarahoittama.


Projektipäällikkö
Marjaana Pakkanen
Polku uuteen -POLTE-hanke
marjaana.pakkanen@imatra.fi
p. 020 617 1218

Sijoitus olisi 150 000 euroa.

Hiitolanjoen kunnostamisesta tuttu maanrakennusfirma sai uuden nosteen itärajan aitatyömaalta.

Uusi osoite on 25.8. alkaen Einonkatu 10. Muuton takia palvelut nykyisessä toimistossa Tainionkoskentiellä ovat suljettu loppuviikon ajan keskiviikosta perjantaihin, 20.-22.8..

Hämeen ELY-keskuksessa on haettavana yrityksen kehittämisavustusta Oikeudenmukaisen siirtymän rahastosta (JTF). Etelä-Karjalaan käytettävissä arviolta noin 3 000 000 euroa.