
Somekoulutuksia keväällä yrittäjille
KEHY järjestää huhtikuussa kaksi koulutusta somen hyödyntämisestä yrityksen markkinoinnissa.

Paikalla on alueen työnantajia, oppilaitoksia, rekryfirmoja, työllisyysalueen asiantuntijoita sekä kolmannen sektorin toimijoita, jotka esittelevät toimintaansa omilla ständeillään.
Tapahtuma on yleisölle avoin ja maksuton. Teemana on positiivisuus, ratkaisut ja luottamus tulevaisuuteen.
Päivän aikana on luvassa inspiroivia puheenvuoroja ja ohjelmaa. Keynote puhujana on Arman Alizad ja juontajana Pirja Arponen.
Kahvitarjoilu.
Tapahtumassa ovat esittelijöinä.
Muutokset tapahtumaan mahdollisia.
Tapahtuman järjestää Imatran kaupungin työllisyyspalveluiden Polku uuteen -POLTE-hanke. Hanke on Euroopan unionin osarahoittama.


Projektipäällikkö
Marjaana Pakkanen
Polku uuteen -POLTE-hanke
marjaana.pakkanen@imatra.fi
p. 020 617 1218

KEHY järjestää huhtikuussa kaksi koulutusta somen hyödyntämisestä yrityksen markkinoinnissa.

Imatralla, Ruokolahdella, Rautjärvellä ja Parikkalassa nuorten palkkaamiseen on jaossa 350 euron arvoisia kesätyöseteleitä.

Kuukausittain julkistettavien menestystarinoiden avulla KEHY haluaa tuoda esille Imatran seudulla toimivia yrityksiä ja palveluita tunnetuksi.

Toimistomme on suljettu 23.-30.12.2022. Palvelemme jälleen normaalisti 2.1. alkaen.