
Metsäkävelyiltä maailmanvalloitukseen – rautjärveläinen Anne Repo kehitti sovelluksen, joka voi auttaa tuhansien nepsy-arkea
KEHY on mukana kehittämässä kasvuyritystä.

Paikalla on alueen työnantajia, oppilaitoksia, rekryfirmoja, työllisyysalueen asiantuntijoita sekä kolmannen sektorin toimijoita, jotka esittelevät toimintaansa omilla ständeillään.
Tapahtuma on yleisölle avoin ja maksuton. Teemana on positiivisuus, ratkaisut ja luottamus tulevaisuuteen.
Päivän aikana on luvassa inspiroivia puheenvuoroja ja ohjelmaa. Keynote puhujana on Arman Alizad ja juontajana Pirja Arponen.
Kahvitarjoilu.
Tapahtumassa ovat esittelijöinä.
Muutokset tapahtumaan mahdollisia.
Tapahtuman järjestää Imatran kaupungin työllisyyspalveluiden Polku uuteen -POLTE-hanke. Hanke on Euroopan unionin osarahoittama.


Projektipäällikkö
Marjaana Pakkanen
Polku uuteen -POLTE-hanke
marjaana.pakkanen@imatra.fi
p. 020 617 1218

KEHY on mukana kehittämässä kasvuyritystä.

Kasvu- ja kehittämishaluisilla yrityksillä on nyt oikea hetki tarttua mahdollisuuteen.

Itä-Suomen yhteinen koulutusten sarja, joka on suunnattu puolustus-, turvallisuus- ja kaksoiskäyttötuotealoilla toimiville ja sinne haluaville yrityksille. Seuraava koulutus on 7.10.2026.

Kampanja kohdistuu reiluun tuhanteen yritykseen.