
Imatran kaupunki käynnistää yrityksille suunnatun pulssikyselyn
Kyselyyn on poimittu 50 yrityksen otanta. Tarkoituksena on saada nykyistä nopeammin tietoa yritysten näkymistä ja tarpeista.

Vetytalouden mahdollisuudet Imatran seudulla -seminaari on Imatralla, Kulttuuritalo Virrassa 26.5.2026
— Maksuton seminaari tarjoaa ajankohtaista tietoa eteläkarjalaisille yrittäjille ja yrityksille sekä sidosryhmille ja päättäjille käynnissä olevista uusista vihreän energian hankkeista, kertoo Sales & business development manager Janne Saharinen Imatran Seudun Kehitysyhtiöstä.
Lämpimästi tervetuloa seminaariin!
Tutustu ohjelmaan ja ilmoittaudu mukaan 8.5. mennessä Business Imatra Region- verkkosivuilla.
Vetytalouden mahdollisuudet Imatran seudulla -seminaari 26.5.2026

Seminaarin järjestää Euroopan unionin osarahoittama Vihreällä vedyllä ja hiilidioksidilla voimaa Kaakkois-Suomeen-hanke, yhteistyössä osatoteuttajat Imatran Seudun Kehitysyhtiö Oy ja Suomen Vetylaakso ry. Hankkeen lisäksi yhteistyössä Imatran kaupunki.

Janne Saharinen
janne.saharinen@kehy.fi
p. +358 50 5846294

Yritysasiantuntija
Aloittavien ja toimivien yritysten neuvonta, tekniset alat, nuori yrittäjyys
Jani Saajanlehto
jani.saajanlehto@kehy.fi
p. 040 544 1055

Kyselyyn on poimittu 50 yrityksen otanta. Tarkoituksena on saada nykyistä nopeammin tietoa yritysten näkymistä ja tarpeista.

Rahoitusrundin infoissa yritykset pääsevät tutustumaan tarjolla oleviin tukiin ja avustuksiin sekä löytämään auttavat kädet rahoitushakemuksiin.

Lokakuussa 2024 toteutettu asiakastyytyväisyyskysely tuotti paljon avopalautetta ja kehitysideoita.

Tarina yritysjärjestelyistä ja yrittäjän tulevaisuuden suunnitelmista.