
Imatran seudun ja Etelä-Karjalan pk-yrityksille tarjolla reilusti euroja
Yritysrahoitus haetaan Hämeen ELY-keskuksesta, KEHYltä saa apua hakemisessa.

Vetytalouden mahdollisuudet Imatran seudulla -seminaari on Imatralla, Kulttuuritalo Virrassa 26.5.2026
— Maksuton seminaari tarjoaa ajankohtaista tietoa eteläkarjalaisille yrittäjille ja yrityksille sekä sidosryhmille ja päättäjille käynnissä olevista uusista vihreän energian hankkeista, kertoo Sales & business development manager Janne Saharinen Imatran Seudun Kehitysyhtiöstä.
Lämpimästi tervetuloa seminaariin!
Tutustu ohjelmaan ja ilmoittaudu mukaan 8.5. mennessä Business Imatra Region- verkkosivuilla.
Vetytalouden mahdollisuudet Imatran seudulla -seminaari 26.5.2026

Seminaarin järjestää Euroopan unionin osarahoittama Vihreällä vedyllä ja hiilidioksidilla voimaa Kaakkois-Suomeen-hanke, yhteistyössä osatoteuttajat Imatran Seudun Kehitysyhtiö Oy ja Suomen Vetylaakso ry. Hankkeen lisäksi yhteistyössä Imatran kaupunki.

Janne Saharinen
janne.saharinen@kehy.fi
p. +358 50 5846294

Yritysasiantuntija
Aloittavien ja toimivien yritysten neuvonta, tekniset alat, nuori yrittäjyys
Jani Saajanlehto
jani.saajanlehto@kehy.fi
p. 040 544 1055

Yritysrahoitus haetaan Hämeen ELY-keskuksesta, KEHYltä saa apua hakemisessa.
Kysely on avoin kaikille yrittäjille. Vastaa viimeistään 6.3.2025.

Maksuttomat infot ja työpajat ovat keväällä Lappeenrannassa ja syksyllä Imatralla. Infoon voi osallistua myös etäyhteydellä.

Kyselyyn on poimittu 50 yrityksen otanta. Tarkoituksena on saada nykyistä nopeammin tietoa yritysten näkymistä ja tarpeista.