
Insinööri aamulla, kangaskauppias iltapäivällä – Anu Hyrkäs jatkaa käsityöliikkeen perinnettä Imatralla
KEHY oli uuden yrittäjän tukena alkumetreiltä saakka. Parsiljan avasi ovensa Vuoksenniskalla helmikuussa 2026.

Yli 6000 euron arvoisessa koulutuksessa käydään käytännönläheisesti läpi, miten yritys voi päästä mukaan hankintoihin, tunnistaa itselleen sopivat kilpailutukset ja lisää onnistumisen mahdollisuuksia tarjouskilpailuissa.
Menesty julkisissa kilpailutuksissa -koulutus sisältää yhteensä viisi, kestoltaan kolmen tunnin, lähitapaamista ja se soveltuu niin yrittäjille, kuin henkilöstölle.
Koulutus järjestetään Imatralla KEHY:n Momentum-tilassa (Einonkatu 10).
Voittava tarjous syntyy osaamisella. Tule hakemaan varmuutta kilpailutuksiin osallistumiseen ja ilmoittaudu mukaan koulutukseen.
Koulutuksen järjestää Etelä-Karjalan Liiton rahoittama Kilpailutus julkisissa hankinnoissa Etelä-Karjalan alueella, erityisesti Imatran seutukunnalla -hanke.
Prjojektipäällikkö
Tiia Puolakka
LAB ammattikorkeakoulu
tiia.puolakka@lab.fi
p. 050 533 9793

KEHY oli uuden yrittäjän tukena alkumetreiltä saakka. Parsiljan avasi ovensa Vuoksenniskalla helmikuussa 2026.

Ilmoittaudu tapahtumaan esittelemään yrityksesi toimintaa ja kertomaan työnhakijoille yrityksenne osaamistarpeista. Tapahtuma on kaikille avoin ja maksuton.

Syksyllä 2026 järjestettävään koulutukseen on nyt haku auki. Viiden kerran lähikoulutussarja on maksuton eteläkarjalaisille yrityksille. Katso päivät tästä ja ilmoittaudu mukaan!

Hieroja, personal trainer ja siivouspomo toimii yrittäjänä omilla ehdoillaan.