
Insinööri aamulla, kangaskauppias iltapäivällä – Anu Hyrkäs jatkaa käsityöliikkeen perinnettä Imatralla
KEHY oli uuden yrittäjän tukena alkumetreiltä saakka. Parsiljan avasi ovensa Vuoksenniskalla helmikuussa 2026.

Yli 6000 euron arvoisessa koulutuksessa käydään käytännönläheisesti läpi, miten yritys voi päästä mukaan hankintoihin, tunnistaa itselleen sopivat kilpailutukset ja lisää onnistumisen mahdollisuuksia tarjouskilpailuissa.
Menesty julkisissa kilpailutuksissa -koulutus sisältää yhteensä viisi, kestoltaan kolmen tunnin, lähitapaamista ja se soveltuu niin yrittäjille, kuin henkilöstölle.
Koulutus järjestetään Imatralla KEHY:n Momentum-tilassa (Einonkatu 10).
Voittava tarjous syntyy osaamisella. Tule hakemaan varmuutta kilpailutuksiin osallistumiseen ja ilmoittaudu mukaan koulutukseen.
Koulutuksen järjestää Etelä-Karjalan Liiton rahoittama Kilpailutus julkisissa hankinnoissa Etelä-Karjalan alueella, erityisesti Imatran seutukunnalla -hanke.
Prjojektipäällikkö
Tiia Puolakka
LAB ammattikorkeakoulu
tiia.puolakka@lab.fi
p. 050 533 9793

KEHY oli uuden yrittäjän tukena alkumetreiltä saakka. Parsiljan avasi ovensa Vuoksenniskalla helmikuussa 2026.

Tapahtuma on erityisesti puolustus- ja kaksoiskäyttöalan yrityksille mahdollisuus tavata sijoittajia SLUSHin side eventissä Helsingissä. Ilmoittaudu mukaan!

Hieroja, personal trainer ja siivouspomo toimii yrittäjänä omilla ehdoillaan.

Millaisia kokemuksia sinulla on julkisista yrityspalveluista? Kerro mielipiteesi vastaamalla kyselyyn, joka on auki 24.5. kello 23.59 saakka.