
KEHY muuttaa Imatrankoskella uusiin tiloihin katutasoon
Uusi osoite on 25.8. alkaen Einonkatu 10. Muuton takia palvelut nykyisessä toimistossa Tainionkoskentiellä ovat suljettu loppuviikon ajan keskiviikosta perjantaihin, 20.-22.8..

Kampanjalla tavoitellaan yrityksiä Imatralta, Rautjärveltä, Ruokolahdelta ja Parikkalasta. Puhelussa kerrotaan muun muassa avoimista rahoitushauista.
— Tarkoituksenamme on auttaa kehittämistä ja investointeja suunnittelevia yrityksiä. Myös yrityksien osaamis- ja työvoimatarpeet kiinnostavat meitä. Nyt on hyvä mahdollisuus sopia tapaaminen meidän asiantuntijan kanssa ja keskustella yrityksen kehittämissuunnitelmista. Autamme mielellämme myös mm. rahoitushakemuksien laadinnassa, kertoo toimitusjohtaja Antti Oravuo Imatran Seudun Kehitysyhtiöstä.
Soittokampanja alkoi 16.3. ja kestää muutaman viikon.

Toimitusjohtaja
Aloittavien ja toimivien yritysten neuvonta, sijoittumispalvelut, hankekehitys ja sidosryhmäyhteistyö
Antti Oravuo
antti.oravuo@kehy.fi
p. 040 721 1310

Uusi osoite on 25.8. alkaen Einonkatu 10. Muuton takia palvelut nykyisessä toimistossa Tainionkoskentiellä ovat suljettu loppuviikon ajan keskiviikosta perjantaihin, 20.-22.8..

Hämeen ELY-keskuksessa on haettavana yrityksen kehittämisavustusta Oikeudenmukaisen siirtymän rahastosta (JTF). Etelä-Karjalaan käytettävissä arviolta noin 3 000 000 euroa.

Kun kotihoito on sydämen asia – kutsumusammatistakin voi tulla kasvava yritys.

Yritys voi saada tukea 4500 euroa jokaista ehdot täyttävää palkattavaa työnhakijaa kohden. Tuki otetaan käyttöön ensimmäisenä Imatralla, Rautjärvellä ja Ruokolahdella.