
Rahoitusrundilta tietoa investointeihin ja liiketoiminnan kehittämiseen
Rahoitusrundin infoissa yritykset pääsevät tutustumaan tarjolla oleviin tukiin ja avustuksiin sekä löytämään auttavat kädet rahoitushakemuksiin.

Imatran Seudun Kehitysyhtiö KEHY ja Imatran kaupungin työllisyyspalvelut muuttivat saman katon alle. Nyt on aika juhlistaa uutta alkua yhdessä kaupunkilaisten, yrittäjien ja yhteistyökumppaneiden kanssa.
Tervetuloa tutustumaan tiloihin, tapaamaan KEHYn ja kaupungin asiantuntijoita ja kuulemaan, mitä palveluja tilan toimijat tarjoavat työnhakijoille, yrityksille ja yhteisöille. Paikalla myös edustajia Etelä-Karjalan työllisyysalueelta ja HUMAKilta.
Avajaisten tervehdyssanat lausuu KEHYn hallituksen puheenjohtaja Emilio Urpalainen kello 10.
— Ohjelmassa on juhlatarjoilua sadalle ensimmäiselle vieraalle, esittelyjä, kohtaamisia ja hyvää tunnelmaa, kertoo kaupungin työllisyyspalveluiden kehittämispäällikkö Marika Vento.
Tilaisuus on avoin kaikille.
— Lämpimästi tervetuloa mukaan juhlistamaan avajaisia kanssamme, toivottaa KEHYn toimitusjohtaja Antti Oravuo.
Avajaistilaisuuden tarjoaa Imatran seutukunnan ElinvoimaHUB-hanke, jonka rahoittajana toimii Etelä-Karjalan Liitto, ÄRM -äkillinen rakennemuutosrahoituksesta.

Toimitusjohtaja
Aloittavien ja toimivien yritysten neuvonta, sijoittumispalvelut, hankekehitys ja sidosryhmäyhteistyö
Antti Oravuo
antti.oravuo@kehy.fi
p. 040 721 1310

Kehittämispäällikkö Marika Vento
Imatran kaupunki
marika.vento@imatra.fi
P. 020 617 7279

Rahoitusrundin infoissa yritykset pääsevät tutustumaan tarjolla oleviin tukiin ja avustuksiin sekä löytämään auttavat kädet rahoitushakemuksiin.

Lokakuussa 2024 toteutettu asiakastyytyväisyyskysely tuotti paljon avopalautetta ja kehitysideoita.

Tarina yritysjärjestelyistä ja yrittäjän tulevaisuuden suunnitelmista.

Yhtiön tavoitteena on valmistaa alueella vuositasolla vähintään 80 000 tonnia synteettistä lentopolttoainetta EU:n uusiutuvan lentopolttoaineen tavoitteiden täyttämiseksi.